Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Ambasadorja amerikane mahnitet nga byreku shqiptar: Oh Zot qenka kaq i shijshëm

Ambasadorja amerikane në Mal të Zi, Judy Rising Reinke, ka vizituar furrën e një shqiptari atje ku edhe ka blerë byrek.

Ambasadorja amerikane në Mal të Zi blen byrek tek një shqiptar -  Ballkani.info

Ajo në Twitter tregon për ndalesën që bëri në këtë furrë ku edhe takoi pronarin e saj, Latif Muhadri, i cili ofron bukë falas për njerëzit që kanë nevojë.

“Unë sot takova një njeri të mirë. Furrëtari Latif Muhadri ofron bukë falas për këdo që ka nevojë, prandaj u ndala për të mësuar më shumë. Jam pr ekur duke parë njerëzit në Mal të Zi, por edhe në vendlindje në Shtetet e Bashkuara që shtrijnë dorën e nd ihmës në kohë të v ështira. (P.s. Unë e pagova vetë byrekun tim të shijshëm, ia vlen çdo cent#NovaMoba”, shkruan ajo.