Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Aida Shtino tregon momentet më të vështira të jetës: Kam pasur momente shumë të vështira, por i kam….

Gazetarja Aida Shtino ka dhënë një mesazh të fortë në rrjetet sociale teksa ka sjellë në kujtesë një postim të një viti më parë.

Image result for aida shtino

Shtino shkruan se është tepër e rëndësishme të krijoni në mendjen tuaj mendime pozitive. Për këtë gazetarja niset nga periudha kur drejtonte emisionin ‘Njerëz të humbur’, kur në një moment duhet të prezantonte të ftuarin në studio, por nuk dinte nga t’ai niste sepse e vite veten në vendin e tij.

“Filloni te krijoni ne mendjen tuaj mendime pozitive…Entuziazmi nuk mundet te lulezoje ne nje toke te mbushur me f rike… Ne kete foto ka qene nga ato momente, qe une nuk dija si ta filloja biseden me te ftuarin qe kisha ne studio, sepse per nje sekonde e vija veten ne vendin e tij dhe aty humbisja…por pastaj filloja te krijoja mendime pozitive dhe te largoja fr iken, kjo ishte fo rca ime per te vazhduar perpara dhe ju siguroj se gjithmone ne fund te tu nelit shikoja drite.”, shkruante Shtino.